Porozmawiajmy o sushi

Porozmawiajmy o sushi

Jeśli chcesz spróbować sushi po raz pierwszy, lecz nie wiesz od czego zacząć lub chcesz dowiedzieć się co warto robić, by sushi smakowało jeszcze lepiej, przeczytaj poniższy artykuł. Dowiedz się dlaczego nie warto przesadzać z perfumami, jak nakładać sos sojowy oraz po co tak właściwie jeść imbir. Przetestuj nasze porady w Sushi Art Łódź

Czego nie robić podczas spożywania japońskich dań w tym sushi?

Każdy je tak jak lubi, lecz warto wiedzieć co robić oraz czego nie robić, by wyjątkowe potrawy smakowały jeszcze lepiej, prawda? Poniżej opiszemy kilka ciekawostek, które sprawią, że jeszcze bardziej pokochasz sushi.

Zbyt intensywne perfumy

Spożywanie sushi to doświadczenie, które oddziałuje na wiele zmysłów - wzroku, węchu oraz smaku. Jeśli chcesz, by było ono jak najbardziej intensywne i przyjemne uważaj z ilością perfum, gdyż pozbawisz się jednego z wyjątkowych doznań.

Co warto wiedzieć w japońskiej restauracji?

Sashimi to nie sushi

Sushi to ryż z co najmniej jednym dodatkiem. Z kolei sashimi to sposób na serwowanie surowego mięsa owoców morza oraz ryb bez dodatków takich, jak ryż lub nori. Jeśli zastanawiasz się, czy warto spróbować takiego dania, spróbuj go jako jeden z elementów naszych gotowych zestawów. Kto wie, może zasmakuje Ci bardziej niż sushi :)

Po co podaje się zwilżoną ściereczkę i kamień?

Zwilżona ściereczka (z japońskiego Oshibori) podawana jest w celu wytarcia rąk przed spożywaniem posiłków w japońskich restauracjach. Z kolei kamień (z jap. Hashioki) to podstawka na pałeczki, której warto używać w przerwie między spożywaniem kolejnych kawałków sushi.

Co warto robić podczas spożywania sushi?

Sprawdź co warto robić, by Twoja japońska uczta smakowała jeszcze lepiej. Dlaczego sposób nakładania sosu sojowego jest istotny oraz po co tak właściwie jeść imbir?

Jak nakładać sos sojowy na sushi?

Jeśli nie chcesz, by Twoje sushi było zbyt słone od nadmiaru sosu sojowego zanurz kawałek - np. nigiri do góry nogami maczając w sosie tylko rybę lub owoce morza. Dzięki temu unikniesz nadmiernego nasiąkania sosem ryżu.

Dlaczego warto jeść imbir z sushi?

Imbir to nie danie, lecz tylko dodatek, którego zadaniem jest odświeżenie jamy ustnej przed kolejnym kęsem pysznych japońskich potraw. Imbir pozwala na pozbycie się smaku po poprzednim kawałku sushi tak, abyś mógł za każdym razem na nowo rozkoszować się pełnią smaków.

Najważniejsze to żeby sushi smakowało Tobie

Nie wiedziałeś tego wszystkiego, o czym piszemy wyżej, masz inne przyzwyczajenia i nie chcesz ich zmieniać? Doskonale to rozumiemy! Pamiętaj, że najważniejsze jest to, byś za każdym razem po zjedzeniu sushi wychodził najedzony oraz zadowolony niezależnie od tego w jaki sposób zjadłeś japońskie potrawy.

Jakie dania polecamy na pierwszą wizytę w Sushi Art Łódź?

W menu Sushi Art Łódź znajdziesz różnorodne dania japońskie oraz sushi nawet jeśli jesteś wegetarianinem. Z pewnością dobrym pomysłem na sam początek jest zamówienie jednego z naszych zestawów. Rolki, które tworzą dany zestaw są specjalnie dobrane przez naszych sushi masterów tak, aby smaki się uzupełniały i gwarantowały wyjątkowe doznania :)

Co warto wiedzieć przed jedzeniem sushi po raz pierwszy w życiu?

Nie bój się pałeczek! Niech obawa przed pałeczkami nie zniechęci Cię do spróbowania pysznego sushi. Nie popełnisz gafy, jeśli nie zjesz japońskich dań pałeczkami. Jeśli nie lubisz lub nie umiesz z nich korzystać, nic nie stoi na przeszkodzie, by zjeść sushi rękami. Tak jak to robi wielu Japończyków.

Czy jest sushi dla dzieci?

Jeśli Twoje dziecko nie lubi jeść ryby warto przekonać go do spróbowania naszych deserowych rolek:

  • Banan Tamago Roll z pysznym bananem, nutellą i sosem malinowym zawiniętymi w delikatny omlet tamago,
  • Strawberry Roll z truskawkami i nutellą owinięte w sojowe nori,
  • Mango Tamago Roll z mango i nutellą zawiniętymi w omlet tamago.

Alternatywnie, jeśli wolisz, by Twoje dziecko wytrawny posiłek - zamów dla niego wegetariańskie rolki sushi.

Łódzkie restauracje Sushi Art - pyszne sushi w Twoim mieście

Zapraszamy na wyjątkową japońską ucztę do jednej z dwóch restauracji Sushi Art mieszczących się w Łodzi. Niezależnie od tego czy mieszkasz w naszym pięknym mieście czy przez Łódź tylko przejeżdżasz, sprawdź co przygotowali dla Ciebie nasi sushi masterzy w poniższych lokalach :

 

 


Sprawdź sam nasze wyjątkowe dania japońskie oraz sushi, takie jak special rolls, vegetarian rolls, rybne hosomaki, gunkan, sashimi lub futomaki. Jeśli odwiedzasz nas po raz pierwszy zapytaj o radę naszej obsługi lub zamów coś specjalnego u naszych sushi masterów. Zapraszamy wszystkich fanów sushi oraz kuchni japońskiej do naszych restauracji!