Niezwykłe rekordy świata związane z sushi

Niezwykłe rekordy świata związane z sushi

Jedzenie, które spożywamy powinno być nie tylko smaczne i pięknie podane, lecz także zdrowe. Nawet dzieci wiedzą, że ryby są zdrowe. Łosoś to ryba, która jest bardzo często dodawana jako jeden z podstawowych składników różnych rodzajów sushi: nigiri, sashimi, futomaki. Zarówno w postaci surowej, jak i grillowanej, w kawałku oraz w postaci tatara łosoś ma wyjątkowe właściwości prozdrowotne, które warto znać. Dowiedz się jakie pozycje sushi z naszego menu warto wybierać, by Twój posiłek obfitował w tę zdrową i smaczną rybę. Zapraszamy do zapoznania się z poniższym artykułem oraz do przetestowania naszego menu pełnego przysmaków z łososiem w roli głównej w Sushi Art Łódź.

Łosoś jest bogaty w kwasy Omega 3 i witaminy

Łosoś to ryba, która jest ceniona w wielu kuchniach świata - w tym również japońskiej. Nieodmiennie łosoś kojarzy nam się z sushi. Znajdziesz go zarówno w sashimi, jak i w różnych odmianach maki. Sprawdź dlaczego warto sięgać po rolki sushi z łososiem.

Kwasy omega 3 - gdzie je znajdziesz i jaką pełnią rolę?

Zaczniemy od bardzo istotnej, z punktu widzenia naszego zdrowia, rzeczy - a mianowicie od kwasów omega 3. Kwasy te znajdują się w dużej ilości w łososiu i są bardzo istotne dla prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu. Co więcej nie jesteśmy w stanie samodzielnie ich wyprodukować - musimy je przyswoić wraz z posiłkiem, którego doskonałym źródłem jest np. sushi z łososiem. Główne zalety kwasów omega 3:

  • poprawiają stan układu krążenia, 
  • regulują ciśnienie krwi,
  • wzmacniają kości i stawy,
  • przeciwdziałają alergiom oraz wzmacniają ogólną odporność organizmu,
  • zmniejszają ryzyko zachorowania na raka,
  • mają korzystny wpływ na skórę.

Z całą pewnością można stwierdzić, że warto przynajmniej raz w tygodniu sięgnąć po łososia ze względu na wyżej wymienione korzyści. Jeśli jeść łososia - to smacznie, czyli najlepiej w sushi :)

Witaminy z grupy B, w które bogaty jest łosoś

Produkty zawierające łososia, takie jak futomaki z łososiem lub nigiri z łososiem obfitują w witaminy z grupy B, które wspierają produkcję krwinek oraz dbają o prawidłowe funkcjonowanie układu nerwowego. To kolejny powód, dla którego warto zjeść w restauracji Sushi Art Łódź pyszne japońskie przysmaki.

Sashimi, nigiri lub futomaki z łososiem - posiłki pełne białka

Niezależnie od tego jaki rodzaj sushi z łososiem wybierzesz, możesz być pewien, że Twój posiłek będzie obfitował w źródło cennego białka. Sprawdź ile białka zawiera łosoś oraz jakie posiłki z naszego menu mają go w sobie najwięcej.

Łosoś to doskonałe źródło białka

Białko jest kluczowe dla naszego organizmu - jest podstawowym budulcem mięśni, składnikiem krwi, limfy oraz hormonów. Łosoś zawiera aż 20 gram białka na 100 gram. To doskonały wynik. Dzięki temu możesz być pewien, że spożywając posiłek obfitujący w łososia nie zabraknie białka w twojej diecie. 

Posiłki z dużą ilością białka w menu Sushi Art Łódź

Jeśli jesteś miłośnikiem łososia oraz sushi, koniecznie spróbuj poniższych pozycji z naszego menu:

  • Sashimi z łososia.
  • Salmon Teriyaki, czyli grillowany stek z łososia.
  • Sake Futomaki, czyli futomaki z surowym łososiem.
  • Grilled Sake Futo, czyli futomaki z grillowanym łososiem.  

Wybór któregokolwiek z powyższych dań dostępnych w naszych restauracjach sushi w Łodzi zagwarantuje Ci nie tylko wyjątkowo smaczne doznania, lecz także zdrowie ze względu na dużą ilość łososia pełnego kwasów omega 3, witamin oraz białka.

Sushi Art - wyjątkowe restauracje japońskie w mieście Łódź

Jeśli mieszkasz w Łodzi lub będziesz przejeżdżał przez Łódź, koniecznie spróbuj naszej smacznej i zdrowej kuchni. Odwiedź jedną z naszych restauracji:

 

Przetestuj wraz z przyjaciółmi lub rodziną nasze sushi. Gwarantujemy niezrównane doznania smakowe oraz wyjątkową dbałość o dobór świeżych składników najwyższej jakości. Wypróbuj różne pozycje z naszego menu, a w szczególności nigiri z łososiem oraz rozpływającego się w ustach łososiowego sashimi. Zapraszamy wszystkich fanów sushi z całej Łodzi!